Česká sedmnáctka vstoupila do ME výhrou nad Srby

LUCEMBURK

V úvodním zápasu na fotbalovém mistrovství Evropy hráčů do 17 let ve středu čeští reprezentanti zvítězili nad Srbskem a Černou Horou 2:1. Obě branky celku trenéra Jakuba Dovalila vstřelil v lucemburském Dudelange po přestávce slávistický útočník Tomáš Necid, za soupeře snížil sedm minut před koncem Vukovič.

První poločas byl oboustranně hodně nervózní. Soupeř českého mužstva byl o něco iniciativnější, ale do vyložené šance se nedostal za prvních čtyřicet minut nikdo. Hru českého celku po změně stran oživil příchod Zemana. Po deseti minutách zafungovala spolupráce hráčů Slavie - Pekhart přiťukl míč Necidovi a jeho bomba skončila v růžku soupeřovy branky.

Rázem bylo hřiště plné českých fotbalistů a tlak vyústil i v druhý gól. Necid se dostal k odraženému míči a špičkou kopačky poslal míč k tyči. V závěru čeští obránci nepokryli nabíhajícího Vukoviče a ten snížil, ale poté si již český celek výhru pohlídal.

Druzí soupeři českých reprezentantů Němci zahájili šampionát jasným vítězstvím nad Belgií. Na úvod skupiny B zdolali svého protivníka 4:0, ráz zápasu udal vlastní gól Belgičanů už ve čtvrté minutě. Český tým se s Němci utká v pátek.

Skupina B:
Česko - Srbsko a Černá Hora 2:1 (0:0)
Branky: 50. a 67. Necid - 73. Vukovič. Rozhodčí: Einwaller (Rak.) - Trigo (Port.), King (Wal.). ŽK: Necid - Brezančič, Peličič. Diváci: 431.
Sestava ČR: Štěch - Süsser, Polák, Mazuch, Heidenreich - Wojnar (80. Řezník), Hable, Holek (41. Zeman), Reinberk (67. Lacko) - Pekhart, Necid.
Německo - Belgie 4:0 (2:0).