Rubriky:

Reprezentace

Fotbalistky se v kvalifikaci o MS utkají se silným Německem

25. dubna 2017 19:16 - Nyon

České fotbalistky se v kvalifikaci o postup na mistrovství světa v roce 2019 utkají s dvojnásobnými světovými šampionkami a osminásobnými mistryněmi Evropy z Německa. Pátou kvalifikační skupinu doplňují Island, Slovinsko a Faerské ostrovy. Rozhodl o tom dnešní los v Nyonu.

 

fotbal.cz

Boje začnou v září, na šampionát do Francie postoupí jen vítězové sedmi skupin. Čtyři nejlepší celky z druhých míst se v baráži utkají o poslední postupové místo.

"Víme, že postupová kritéria na šampionát jsou velmi těžká a ve všech skupinách se najdou velmi těžcí soupeři. Naším cílem je především stabilizovat a připravit tým, abychom v kvalifikaci podali co nejlepší výkony," řekl trenér Karel Rada.

České fotbalistky dosud nikdy na světovém šampionátu nestartovaly. V minulé kvalifikaci skončily třetí ve skupině za Itálií a Španělskem. O čtyři roky dříve byly druhé za Švédskem, ale do baráže se nedostaly.

Tentokrát navíc mají ve skupině vůbec nejlepší tým Evropy Německo, které bude letos na evropském šampionátu útočit na sedmý titul za sebou a celkově devátý. O druhé místo by Češky měly bojovat s Islandem, který čeká třetí start na evropském šampionátu. Slovinsko a Faerské ostrovy jsou outsidery skupiny.

ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace