Rubriky:

Reprezentace

Jen Makedonie a Slováci jsou dle bookmakerů horší. Nepodceňujte nás! vzkazují Lvíčata

16. června 2017 07:10 - Tychy

Velká premiéra! Poprvé v historii se mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let startující v pátek v Polsku v 18 hodin zápasem Švédsko - Anglie bude hrát za účasti dvanácti týmů. Mezi vyvolenou elitou nebude chybět ani Česko, zdaleka však nepatří k největším favoritům jednadvacátého ročníku šampionátu.

 

Radek Malina, Právo

Experti i sázkové kanceláře se vzácně shodují na tom, že největším favoritem jsou reprezentační výběry Španělska a Německa, přičemž jejich hlavními rivaly by měly být Itálie a Portugalsko.

Český výběr trenéra Vítězslava Lavičky je považován za outsidera. Slabší tým mají mít jen Slováci a Makedonie. Ovšem dva roky stará vzpomínka na šampionát, který vyvrcholil v Praze, dává naději všem. Ani tehdy nedával Švédsku nikdo naději, a nakonec výběr ze severu Evropy slavil první titul v historii.

Každopádně v Polsku, kde se představí hráči narození 1. ledna 1994 nebo později, je Česko v děsivě silné skupině. Italové, historicky nejúspěšnější tým s pěti tituly, v kvalifikaci ztratili jen po třech remízách a inkasovali pouhé tři branky. Stejně skvostnou defenzívu měli Dánové, kteří dokonce posbírali osmadvacet bodů z třiceti možných. A Německo? Jako jediné v kvalifikaci neztratilo ani bod a s 35 vstřelenými góly bylo ze všech nejproduktivnější.

„Když jsem studoval protivníky ze skupiny běželo mi hlavou, že jde o ještě vyšší level, než byla většina soupeřů v kvalifikaci. Nicméně jde o soupeře srovnatelné s Belgií. A tu jsme porazili," připomíná trenér Vítězslav Lavička, že jeho družina favorizovaného soka jednou skolila a ve skupině předběhla.

„Všichni nás odepsali už před kvalifikací. A my jsme do Polska prošli z prvního místa. Nepodceňujte naši generaci. Nemusíme se bát nikoho," vzkazuje brankář Lukáš Zima. „Vnímáme, že nás všichni podceňují. Už si z toho děláme srandu. Ale máme obrovskou sílu," přesvědčuje Antonín Barák, záložník Česka, které dosud získalo jediný titul v roce 2002. Ještě o dva roky starší je jediné stříbro ve sbírce.

Zápasy základních skupin ME se hrají od 16. do 24. června. Do semifinále postoupí vítězové a nejlepší tým z druhého místa. O právo hrát finále se bude bojovat 27. června v Krakově (21 hodin) a Tychách (18). Nového šampióna pak určí zápas 30. června v Krakově (od 20:45).

Skupina A (Lublin: 15 500, Kielce: 15 500)
Slovensko, Anglie, Polsko, Švédsko
Skupina B (Gdyně: 15 139, Bydhošť: 20 247)
Španělsko, Portugalsko, Srbsko, Makedonie
Skupina C (Krakov: 15 016, Tychy: 15 016)
Dánsko, Německo, Itálie, Česko
ram (Tychy), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace