Rubriky:

Reprezentace

Poborský potvrdil, že v reprezentaci skončil

10. července 2006 20:52 - PRAHA

Karel Poborský potvrdil, že na mistrovství světa skončila jeho reprezentační kariéra. Čtyřiatřicetiletý fotbalový záložník, jenž za národní tým odehrál rekordních 118 zápasů, to řekl České televizi. Vicemistr Evropy z roku 1996 a semifinalista Eura 2004 tak bude ve fotbale pokračovat pouze na klubové úrovni v Českých Budějovicích.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"Reprezentace je pro mě uzavřená kapitola. Prožil jsem s ní spoustu krásných okamžiků, ale teď už ji budu sledovat jen jako fanoušek," řekl Poborský, jenž tak ukončil několikatýdenní spekulace ohledně svého setrvání v národním mužstvu.

Poborský potvrdil, že po mistrovství světa, které pro české barvy skončilo již v základní skupině, uvažoval i o úplném konci kariéry. "Nakonec ale převážilo to, že mám fotbal stále rád," uvedl dnes Poborský pro ČT při zahájení přípravy na novou sezonu s Českými Budějovicemi.

V jihočeském klubu, jemuž v minulém ročníku po odchodu ze Sparty Praha pomohl do první ligy, má Poborský také majetkový podíl a je předsedou představenstva.

Konec Poborského reprezentační kariéry naznačil již minulý týden manažer národního týmu Vlastimil Košťál. "Domnívám se, že pro tyto dva hráče (Galáska a Poborského) byl šampionát jejich reprezentační derniérou," řekl Košťál v pátečním vydání deníku Sport, když oznamoval prodloužení smlouvy s trenérem Karlem Brücknerem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace