Rubriky:

Reprezentace

Kulič: Srovnávat se s Barošem? To nejde!

2. září 2006 15:06

Ve třiceti letech se dočkal premiérové reprezentační pozvánky záložník Marek Kulič. Kapitán Mladé Boleslavi se v sobotním kvalifikačním duelu proti Walesu zřejmě představí na hrotu útoku vedle Jana Kollera. "Honza jde do soubojů, prodlužuje to, já jsem rychlej, mohlo by to jít," říká Kulič v rozhovoru pro Právo.

Podle všeho proti Walesu dnes večer nastoupíte od začátku. V tréninku vedle Kollera kouč zkoušel hlavně vás. Jak se na svůj první start v kvalifikaci cítíte?
Hrát za národní mužstvo je čest. Cítím se na to. Kdyby to bylo od začátku, bylo by to fantastický. Honza jde do soubojů, prodlužuje to, já jsem rychlej, mohlo by to jít. Ale možností je víc. Jsou tu i Lafy a Štajny (Lafata a Štajner - pozn. red.).

Každý na vás bude koukat jako na náhradu za Baroše. Jak se s ním porovnáváte?
Nijak. Nejde to. Baroš je Baroš a já jsem Kulič. Milan toho dokázal moc, já vlastně nic. Jsem sice starší, ale zkušenější je asi Bary, když odehrál víc těžkých zápasů.

Věřil jste v pozvánku po nepovedeném zápase se Srbskem.
Doufal jsem.

I přes prohru 1:3? Neříkal jste si: tohle se nemělo stát?
No, nemělo, ale ohlasy v médiích na tu moji půlhodinu nebyly tak špatný. Tak jsem doufal, že mě trenér pozve, i když zápas před námi moc nehodnotil.

Co jiného od vás čeká Brückner proti vaší hře v klubu?
V Boleslavi chodím více do středu, beru balóny z půlky a zkouším něco udělat. Tady se po mě nechce, abych se tak stahoval.

Je vám třicet. Jaký je pro vás začátek v reprezentaci? Jiný než pro mladíky?
Kdyby se to stalo ve dvaceti, byl bych z toho víc vyjukanej. Jsem v pohodě a pro každou srandu. Všude, kde jsem působil, mě měli rádi. Tady jsem ale při zemi, to je jasný. Držím se spíše s nováčkama.

Je to pro vás asi životní šance...
Samozřejmě.

Čemu připisujete, že jste se jí dočkal?
Hrajeme s Boleslaví dobrej fotbal. A taky jsem blíž Praze. I to rozhoduje. Vždyť jsem podával výborné výkony v Budějovicích a zůstalo to bez povšimnutí. Už jsem to nečekal. Ten nahoře to ale naplánoval takhle. Letošek je pro mě výborný: Druhé místo s Boleslaví v lize, předkola Champions League, teď se mi narodil kluk, přišla pozvánka do reprezentace, nový ročník ligy vedeme. Vše jde podle představ nebo spíše podle snů.

Mohla by se pro vás rýsovat šance i na zahraniční angažmá?
Mám slíbeno, že by mě v zimě mohli pustit. To, proč mě kupovali, jsem podle nich splnil na čtyři sta procent už za rok. Snad budou rozumní a nechaj mě vydělat venku nějakej peníz.

V evropských pohárech jste se ukázal už v dresu Příbrami, Sedanu jste dal hattrick. Proč nevyšel přestup do zahraničí tenkrát, když zájemci byli?
Tehdy Jarda Starka (šéf příbramského klubu - pozn. red.) asi měl hodně peněz, nepotřeboval prodávat. Kdyby to bylo třeba teďka, tak bych asi šel. Říkám to trochu ze srandy, ale Jarda to šponoval a oni pak cukli. Nevyšlo to.

Zahrál jste si o Ligu mistrů, teď jste v reprezentaci. Je rozdíl v tlaku na hráče?
V Boleslavi se nečekal zázrak. Chtěli jsme dál přes Oslo. S Turkama jsme pak viděli, jak se hraje pořádnej fotbal. V národním týmu ale neexistuje nic jiného než porazit Wales. Tlak je tu obří.

Kdo vám bude fandit v hledišti?
Manželka nemůže, má na starosti rodinu. Bratr je v Chorvatsku, taky to nestihne. Takže hlavně kamarádi z Hradce Králové.

Václav Procházka, Sport.cz, Právo

Zrušit