Rubriky:

Reprezentace

Zápasy fotbalové reprezentace bude až do roku 2022 vysílat Česká televize

17. ledna 2018 14:31 - Praha

Zápasy fotbalové reprezentace až do roku 2022 zprostředkuje fanouškům Česká televize. ČT koupila práva na utkání českého národního týmu v nadcházejících kvalifikacích o mistrovství Evropy i světa a také na novou soutěž Ligu národů. Odvysílá rovněž evropský šampionát v roce 2020 a už delší dobu vlastní práva na mistrovství světa v roce 2022.

 

Štěpán Černý/FAČR

Liga národů odstartuje na podzim a nabídne reprezentacím dodatečnou šanci kvalifikovat se na evropský šampionát. Nový projekt, který bude rozlosován příští týden, do velké míry nahradí stávající přípravné zápasy.

Česká televize rovněž koupila do roku 2021 vysílací práva na Evropskou ligu s možností první volby přenosu. ČT o tom informovala v tiskové zprávě.

Evropskou ligu bude dál vysílat i Nova, která podle tiskové zprávy prodloužila smlouvu s UEFA rovněž do roku 2021. Společnost na svých stanicích Nova Sport 1, Nova Sport 2 a videoportálu Voyo každý hrací den nabídne minimálně čtyři přímé přenosy.

„Evropská liga je jedním z pilířů našeho vysílání, a proto jsme rádi, že našim divákům budeme moci další tři roky nabízet prestižní fotbalové zápasy. Navíc s účastí českých klubů," říká Dušan Mendel, vedoucí sportovního programu skupiny Nova.

Pohárová soutěž číslo dvě je pro diváky přitažlivá zejména díky pravidelné účasti domácích klubů. V poslední době dokázaly v Evropské lize slavit i postupy - Viktoria Plzeň, Sparta Praha či Slovan Liberec. Uspěli také evropští giganti typu Manchesteru United, Arsenalu či Borussie Dortmund.

dos, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace