Rubriky:

Itálie

Inter Milán s přidanou hodnotou

28. listopadu 2006 15:04 - PRAHA

Před začátkem ligové sezóny se všechny seriózní odhady odborníků ve věci hlavního favorita na italské ligové scudetto sbíhaly u jediného klubu. Samozřejmě Inter, říkali jedni. Konečně Inter, doplňovali druzí. ITALSKÁ SERIE A OČIMA VLASTIMILA KAISERA

 

inter-calcio.it

Mistrovský titul získaný v minulé sezóně až po trestných bodových odpočtech pro Juventus a AC Milán, může být těžko brán jako plnohodnotný. Ten pravý titul, první od roku 1989, by měli "nerazzurri" získat v této sezóně, třebaže i teď se hodně mluví o jejich ulehčené startovní pozici.

Juventus ve druhé lize, AC Milán i Fiorentina odstaveni z čela bodovými penalizacemi - to se to vyhrává, poznamenávali uštěpačně mnozí. S Juventusem, kdyby zůstal v Serii A, by asi měl Inter skutečně těžkou práci. Ovšem před Fiorentinou, i kdyby k žádnému trestnému odpočtu bodů nedošlo, by po třinácti kolech vedl o třináct bodů, před AC Milán dokonce o čtrnáct!

Inter v dosavadních třinácti kolech desetkrát zvítězil a třikrát remizoval, jako jediný z vedoucích týmů špičkových evropských ligových soutěží ještě ani jednou nenašel přemožitele. Důležité je, že dokázal vyhrát nad všemi špičkovými týmy Serie A - a vždy na jejich půdě. V 1. kole uspěl na stadiónu Fiorentiny v poměru 3:2, ve 3. kole na hřišti AS Řím 1:0, v 9. kole na AC Milán 4:3 a nyní ve třináctém kole zvítězil 2:1 i v Palermu.

"To jsou úspěchy, které na konci sezóny budou mít svou velkou váhu," konstatuje posmutněle Carlo Ancelotti, lodivod zatím nepříliš úspěšného AC Milán. Palermo i AS Řím jsou zatím jedinými vážnými soupeři Interu v boji o ligový primát, svá domácí utkání s ním ale hned v úvodu sezóny ztratili.

Adriano po dlouhé době v základu

Ve šlágru 13. kola před 36 000 diváky v Palermu trenér Interu Milán Roberto Mancini prokázal, že má k dispozici skutečně bohatý kádr a může si proto dovolit řadu překvapivých tahů. Na lavičce nechal Portugalce Luise Figa, který by možná na tempo-fotbal domácích nestačil, do zálohy překvapivě postavil zatím nepříliš nasazovaného Argentince Santiaga Solariho.

Mezi náhradníky skončil v úvodu utkání i útočník Hernán Crespo, který dal rozhodující gól Sportingu Lisabon v zápase základní skupiny Ligy mistrů. Nastoupit nemohl také Crespův argentinský krajan Julio Cruz, který je dlouhodobě zraněn.Vedle Zlatana Ibrahimoviče se tak v základní sestavě poprvé po dlouhé pauze představil Adriano.

Dříve to byla v základní sestavě modročerných stálice, ale na začátku této sezóny obtloustlý Adriano představoval jen stín bývalého dynamického technika. Někteří už ho definitivně odepisovali, mluvili o něm jako o bývalém fotbalistovi.

Mancini nepodlehl panice a dovolil si dost netradiční krok - v plné sezóně Adrianovi povolil několikadenní dovolenou v jeho rodné Brazílii. V minulém kole proti Reggině Adriano v průběhu zápasu střídal a vůbec nepřesvědčil, proti Palermu už ale naznačil návrat formy. Brazilský hráč přihrál jak na první gól Zlatanu Ibrahimovičovi, tak na druhý gól Patricku Vieirovi, navíc předvedl několik svých typických úniků i nebezpečných střeleckých pokusů.

Inter Milán, který odstartoval tuto sezónu Serie A téměř bezchybně, tak získal do své hvězdné sestavy další přidanou hodnotu.

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..