Rubriky:

Itálie

Fotbalový AC Milán se odvolal k CAS proti trestu od UEFA. Ve hře jsou stovky milionů

25. prosince 2018 19:09 - Milán

Italský fotbalový klub AC Milán se znovu odvolal k Arbitrážnímu soudu pro sport (CAS) kvůli trestu od Evropské fotbalové unie za porušení finanční fair play. UEFA udělila slavnému klubu pokutu 12 milionů eur (310 milionů korun) a na jednu sezonu Milán podmíněně vyloučila z evropských pohárů. Klub už jednou u CAS s odvoláním uspěl.

 

Luca Bruno, ČTK/AP

UEFA v létě za porušení finančních pravidel vyřadila Milán už z tohoto ročníku EL. Po jeho odvolání ale CAS označil trest za nepřiměřeně přísný vzhledem k tomu, že Milán teprve v červnu začal fungovat pod obchodním plánem nových vlastníků.

Nyní UEFA udělila Milánu jednu z největších pokut od zavedení sankcí za porušení finanční fair play v roce 2014. Pohárový distanc vstoupí v platnost, pokud italský tým nebude mít do června roku 2021 v rovnováze své fotbalové příjmy a výdaje.

Americký hedge fond Elliott v létě převzal AC Milán poté, co mu dosavadní čínský majitel Li Jung-chung nedokázal splatit dluh ve výši 300 milionů eur. Čínští vlastníci koupili klub loni od dlouholetého majitele Silvia Berlusconiho. Následně si vzali vysokou půjčku a za posily utratili zhruba 200 milionů eur, čímž podle UEFA porušili pravidlo o vyrovnanosti výdajů a příjmů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..