Při výhře Udine nad Chievem si zahráli i oba Češi

ŘÍM

Fotbalisté Udine v základní sestavě s Tomášem Zápotočným splnili v sobotu roli favoritů v ligovém zápase s Chievem a po výhře 2:1 si polepšili v tabulce na deváté místo. Exliberecký obránce utkání nedohrál kvůli křečím, v 83. minutě jej vystřídal bývalý sparťanský kapitán Tomáš Sivok.

Ilustrační fotografie

Vítězství Udine vystřílely dvě největší hvězdy: nejprve 13. gólem v sezóně vyrovnal kanonýr Iaquinta a dvacet minut před koncem vstřelil vítěznou branku Di Natale. V nervózním závěru sudí rozdal dvě červené karty, po jedné na každé straně.

Empoli uhrálo jen bezbrankovou remízu na hřišti Cagliari a přišlo o možnost bodově se dotáhnout na čtvrté Palermo.

Itálie - 32. kolo:
Cagliari - Empoli 0:0, Udine - Chievo 2:1 (34. Iaquinta, 74. Di Natale - 10. Pellissier).