Fotbalisté AS Řím nepromrhali náskok a získali Italský pohár

MILÁN

Fotbalisté AS Řím udrželi v odvetě finále podstatnou část z čtyřbrankového náskoku z prvního zápasu a poprvé od roku 1991 získali Italský pohár. Ve čtvrtečním duelu sice tým z hlavního města podlehl mistrovskému Interu Milán 1:2, ale díky vítězství 6:2 z minulého týdne oplatil svému soupeři finálovou porážku z předchozích dvou let.

Ilustrační foto

Po vysoké porážce z Olympijského stadiónu se Inter pokoušel o zázrak, ale v prvním poločase nebyli jeho střelci úspěšní. Po přestávce se sice podařilo relativně rychle Argentincům Crespovi a Cruzovi nastřílet dva góly, ale sedm minut před koncem definitivně pojistil římský triumf úřadující mistr světa Perrotta.

AS Řím získal Italský pohár poosmé v klubové historii a jedno vítězství mu schází k vyrovnání rekordní sbírky Juventusu.

Italský pohár - odveta finále
Inter Milán - AS Řím 2:1 (50. Crespo, 56. Cruz - 83. Perrotta), první zápas 2:6, pohár získal Řím.