Nedvědův Juventus Turín se vrací do první italské ligy

Fotbalisté Juventusu Turín se po roce opět vracejí do nejvyšší italské ligy, postup si zajistili výhrou 5:1 na hřišti Arezza. Tři kola před koncem mají osmibodový náskok před Janovem, třetí Neapol ztrácí ještě o dva body více. Z postupu se tak může radovat i český záložník Pavel Nedvěd, který v sobotním utkání odehrál celých 90 minut.

Juventus si chtěl postup z druhé ligy zajistit již v sobotu a za svým cílem směřoval od 19. minuty, kdy se ujala střela kapitána Del Piera. Pak se dvakrát prosadil obránce Chiellini a svou druhou branku přidal rovněž Del Piero. Na konečných 5:1 v závěru ještě upravil Trezeguet.

Juventus Turín tak definitivně smazal potupu v podobě korupční aféry, která zapříčonila sestup do druhé italské ligy a odebrání titulu. Juventus se tak vrací do Serie A v nekratším možném čase.