Sampdoria - Atalanta 0:0Sampdoria s Janktem v sestavě se rozešla s Bergamem bez branek, Juventus znovu v čele

Český záložník Jakub Jankto odehrál v italské fotbalové lize celý zápas při remíze Sampdorie Janov 0:0 s Bergamem. Účastník Ligy mistrů dohrával závěrečnou čtvrthodinu bez vyloučeného Ruslana Malinovského, janovský celek toho ale gólově nevyužil. Antonín Barák zůstal při další bezbrankové remíze mezi Udine a Spalem Ferrara celé utkání na lavičce. Úřadující mistr Juventus vyhrál díky gólu střídajícího útočníka Paula Dybaly ze 77. minuty 1:0 nad AC Milán a vrátil se do čela italské ligy. Před dalším milánským celkem Interem má náskok jednoho bodu.

Záložník Jakub Jankto střílí gól v utkání kvalifikace proti Černé Hoře.

Stará dáma porazila AC Milán podeváté v řadě. Střídající Dybala rozhodl po individuální akci křížnou střelou mimo dosah gólmana Gianluigiho Donnarummy. Argentinský útočník nahradil v 55. minutě na hřišti hvězdného Cristiana Ronalda, který byl poprvé během svého působení v Juventusu vystřídán ve dvou soutěžních zápasech po sobě.

Na třetí místo se posunulo Lazio Řím po vítězství 4:2 nad Lecce. Jednu z branek vítězného týmu dal z penalty Ciro Immobile, který je se 14 trefami suverénně v čele pořadí střelců Serie A.

Paulo Dybala z Juventusu oslavuje svoji vítěznou trefu v ligovém souboji s AC Milán.

Při vysoké výhře 5:2 nad Fiorentinou se za Cagliari prosadilo pět různých střelců, což se stalo v utkání Serie A poprvé v klubové historii.

Italská fotbalová liga - 12. kolo:
Cagliari - Fiorentina 5:2 (17. Rog, 26. Pisacane, 34. Simeone, 54. Joao Pedro, 65. Nainggolan - 75. a 87. Vlahovič)
Lazio Řím - Lecce 4:2 (30. a 80. Correa, 62. Milinkovič-Savič, 77. Immobile z pen. - 40. Lapadula, 85. La Mantia)
Sampdoria Janov - Bergamo 0:0
Udine - Spal Ferrara 0:0
Parma - AS Řím 2:0 (68. Sprocati, 90.+2 Cornelius)
Juventus Turín - AC Milán 1:0 (77. Dybala).