Fiorentina - AS Řím 1:4Fotbalisté AS Řím si zastříleli na hřišti Fiorentiny

Fotbalisté AS Řím v předehrávce 17. kola italské ligy zvítězili 4:1 na hřišti Fiorentiny a pojistili si čtvrté místo v tabulce. Domácí si připsali pátou porážku ze šesti zápasů a pozice jejich trenéra Vincenza Montelly je opět v ohrožení.

Fiorentina v minulém kole díky gólu Dušana Vlahoviče v nastavení nečekaně obrala o body Inter Milán, na cennou remízu 1:1 dnes ale nenavázala. Hosty poslali do vedení slepenými góly v 19. a 21. minutě zblízka Edin Džeko a z trestného kopu Aleksandar Kolarov. Do poločasu sice Milan Badelj snížil, ale v 73. minutě dostal Řím znovu do dvougólového vedení Lorenzo Pellegrini po spolupráci s Džekem. Výsledek pečetil dvě minuty před koncem Niccolo Zaniolo.

Vítězové se přiblížili na rozdíl bodu městskému rivalovi Laziu na třetím místě, Fiorentina zůstala čtrnáctá čtyři body nad pásmem sestupu.

Italská fotbalová liga - 17. kolo:
Fiorentina - AS Řím 1:4 (34. Badelj - 19. Džeko, 21. Kolarov, 73. Pellegrini, 88. Zaniolo).