Juventus prohrál doma s Udine a přišel o první místo

Fotbalisté Juventusu Turín prohráli v italské lize doma s Udine 0:1 a přišli o první místo v tabulce. Zápas rozhodl ve 47. minutě Di Natale, který skóroval hlavou do prázdné branky. Velkou šanci vyrovnal měl po hodině hry Pavel Nedvěd, ale neuspěl. Smolařem zápasu byl jeho spoluhráč Del Piero, jenž celkem třikrát trefil brankovou konstrukci.

K porážce Juventusu, který na domácím hřišti prohrál poprvé po 30 zápasech včetně loňského účinkování ve druhé lize, přispěl i český stoper Udine Tomáš Zápotočný.

Do čela tabulky se dostal AS Řím, který vyhrál 2:0 na půdě Regginy a po třetím kole zůstává jako jediný bez ztráty bodu. Shodným výsledkem zvítězili i obhájce titulu z Interu Milán, kteří si po brankách Crespa a Cesara poradili s Catanií. Bod za remízu 2:2 si připsala Fiorentina v utkání s Bergamem, které hrálo od 25. minuty bez vyloučeného Carrozierriho. V dresu domácích odehrál celé utkání český zadák Tomáš Ujfaluši.

Výsledky - 3. kolo:
Fiorentina - Bergamo 2:2 (25. vlastní Rivalta, 74. Vieri - 51. Doni, 86. Zampagna), FC Janov - Livorno 1:1 (56. Borriello - 51. Tavano z pen.), Inter Milán - Catania 2:0 (14. Crespo, 79. Cesar), Reggina - AS Řím 0:2 (50. Juan, 84. Totti), Neapol - Sampdoria Janov 2:0 (43. Zalayeta, 76. Hamšík), Juventus Turín - Udine 0:1 (47. Di Natale), Palermo - FC Turín 1:1 (4. Simplicio - 54. Recoba), Parma - Cagliari 1:1 (72. Corradi - 40. Matri).