Rubriky:

Itálie

Opakovaný fotbalový zápas Bergama s Milánem bude bez diváků

19. listopadu 2007 16:40 - MILÁN

Opakovaný zápas italské fotbalové ligy mezi Atalantou Bergamo a AC Milán se uskuteční bez diváků. Rozhodla o tom v pondělí disciplinární komise národního svazu, která navíc uzavřela Bergamu až do konce března severní sektor pro fanoušky. Svaz tak reagoval na nedávné nepokoje v hledišti, kvůli nimž byl zápas s Milánem přerušen krátce po začátku. Opakovaný duel dostal termín 5. prosince.

V tentýž den se uskuteční i další dvě dohrávky Serie A Inter Milán - Lazio Řím a AS Řím - Cagliari. Ty byly před týdnem zrušeny ještě před začátkem kvůli řádění italských tifosi po celé zemi; fanoušci reagovali na zastřelení jednoho z nich policistou při rvačce příznivců Juventusu a Lazia v Toskánsku.

Na stadiónu v Bergamu 11. listopadu fanoušci zničili skleněnou bariéru oddělující hlediště od hřiště, sotva uběhlo po zahájení zápasu pár minut. Severní tribuna, vyhrazená pro ultras, bude uzavřena až do 31. března příštího roku.

Klubový šéf Ivan Ruggeri se nechal slyšet, že trest přijímá, neboť díky němu budou chráněni ti diváci, kteří s násilnými akcemi nesouhlasí, a těch je většina. Na volnou část tribuny chce pustit zdarma děti.

ČTK

Časová osa: Itálie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..