Rubriky:

Itálie

Italští ultras chtějí demonstrovat, jsou prý kriminalizováni

21. listopadu 2007 12:59 - ŘÍM

Radikální fotbaloví fanoušci v Itálii chystají na neděli demonstraci na protest proti uzavření většiny sektorů v hledištích, které jsou běžně vyhrazeny příznivcům hostů. O víkendu se odehrají první prvoligové zápasy po smrti fanouška Lazia Gabriele Sandriho, jehož omylem zastřelil dopravní policista, a z nařízení ministerstva vnitra zůstane na šesti stadiónech z deseti prázdný prostor v tradičních místech za brankami.

Uzavření sektorů pro hosty znamená zároveň zákaz výjezdu fanoušků s klubem na hřiště soupeře a platí pro fanoušky AS Řím, Atalanty Bergamo, AC Milán, AC Turín, Sampdorie Janov a Catanie. Ultras budou podle italských médií v neděli v Římě protestovat proti své údajné kriminalizaci.

Mezitím policie nadále pokračuje ve vyšetřování událostí, které před deseti dny po tragické události vyústily v hromadné projevy násilí na stadiónech i mimo ně. Vyšetřovatelé identifikovali novou skupinu chuligánů, kteří se na řádění podíleli. Z útoku na jednu z policejních služeben v Římě se bude zpovídat dalších šest fanoušků, jejichž totožnost se podařilo zjistit na základě kamerového systému. Hrozí jim o to větší trest, že jsou podezřelí z počínání podobnému terorismu.

Podle výsledků šetření, jak je zveřejnil list Gazzetta dello Sport, si prý skupinky výtržníků počínaly při napadání policejní stanice s takřka vojenskou precizností, podle všeho měly připravenou strategii a útočníci provolávali pravicově extremistická hesla.

Také ve středu bylo v Janově zatčeno devět fanoušků, kteří se znovu podíleli na brutálních nepokojích při zářijovém janovském derby mezi FC a Sampdorií. Bitky tehdy skončily mnoha zraněními mezi fanoušky i policisty. Při středečním zátahu prohledala janovská policie třináct bytů.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..