Totti zajistil dvěma góly vítězství AS Řím

ŘÍM

Fotbalisté AS Řím v sobotním 17. kole italské ligy porazili Sampdorii Janov 2:0 a snížili náskok vedoucího celku soutěže Interu Milán na čtyři body, obhájce titulu má však zápas k dobru. O oba góly se postaral kapitán římského celku Francesco Totti. Duel na Stadio Olimpico odstartovala minuta ticha za osmnáctiletého rozhodčího, který zemřel při řízení žákovského utkání ve Veroně.

Totti se poprvé trefil v 18. minutě, kdy potrestal faul na spoluhráče Matteu Ferrariho. V samém závěru přidal kapitán AS Řím svůj 160. gól v Serii A a s devíti brankami se posunul na druhé místo v tabulce střelců sezony.

Ve druhém dnešním duelu porazil Janov nejtěsnějším možným rozdílem Parmu a předstihl ji v tabulce. Klíčový moment přišel na konci první půle, když Paci zatáhl za dres Borriella a sám faulovaný z pokutového kopu obstaral jediný gól utkání. Český brankář Radek Petr se do sestavy Parmy nevešel.

Itálie - 17. kolo:
AS Řím - Sampdoria Janov 2:0 (18. z pen. a 90. Totti), FC Janov - Parma 1:0 (43. Borriello z pen.).