Brescia - Neapol 1:2Brescia podlehla Neapoli, obrat odstartovala ruka Matějů

Fotbalisté Brescie prohráli v italské lize doma s Neapolí 1:2 a v tabulce zůstali na sestupovém předposledním místě. Hosté vyrovnali z penalty za ruku stopera Aleše Matějů, celý zápas za Brescii odehrál i Jaromír Zmrhal.

Jaromir Zmrhal (vpravo) z Brescie při utkání s Neapolí.

Domácí tým vyhrál poločas, v němž se hlavou prosadil venezuelský obránce Jhon Chancellor, ale myšlenky na první ligové vítězství od poloviny prosince vzaly za své po nepovedeném nástupu do druhé půle. Po ruce Matějů proměnil penaltu Lorenzo Insigne a zanedlouho už hosté vedli díky technické střele Fabiána Ruize.

Neapol tak venku vyhrála čtvrtý z posledních pěti zápasů. Naopak Brescia získala z posledních deseti utkání jen tři body vesměs za remízy, ke zlepšení bilance nevedl ani příchod nového trenéra Diega Lópeze na počátku února. Na záchranu tým z Lombardie ztrácí sedm bodů.