Ujfaluši byl u domácí výhry Fiorentiny nad FC Janov

ŘÍM

Český reprezentační obránce Tomáš Ujfaluši odehrál ve 28. kole italské Serie A celý zápas v dresu Fiorentiny a jeho tým zvítězil nad FC Janov 3:1. Stejným výsledkem skončilo i utkání Sampdoria - Catania, Bergamo porazilo Empoli 4:1, Inter Milán zdolal Palermo 2:1, Reggina přehrála jasně Sienu 4:0, podobně jako Cagliari AC Turín 3:0. Jediná remíza se zrodila v Livornu, kde uhrála bod Parma.

Obránce Tomáš Ujfaluši má pevné místo v základu Fiorentiny. I v neděli za ní odehrál celý zápas proti FC Janov, který dokázal jeho tým vyhrát 3:1. Fiorentina si upevnila čtvrtou pozici v tabulce, která v Itálii zaručuje předkolo Ligy mistrů. Pouhý bod pak ztrácí na třetí Juventus, jenž má večerní zápas s Neapolí k dobru.

ZáložníkPavel Nedvěd se vrátil do sestavy Juventusu po odpykání dvouzápasového trestu za vyloučení a pomohl v italské lize k vítězství 1:0 nad Neapolí. Jeho spolupráci s Del Pierem zakončil v 88. minutě jediným gólem utkání Iaquinta. Celý zápas odehrál za Juventus, který si upevnil třetí místo v tabulce, i obránce Zdeněk Grygera.

Svoji pozici si upevnil i lídr soutěže. Inter Milán porazil Palermo 2:1 a jeho náskok na AS Řím činí šest bodů. O branky AC Milán se postarali v páté minutě Vieira a o půl hodiny později Jimenéz, kterého v průběhu druhého poločasu na hřišti nahradil Figo. O brankový zápis hostí se ve 25. minutě postaral vlastním gólem Materazzi.

Italská fotbalová liga - 28. kolo:
Sampdoria Janov - Catania 3:1 (68. Palombo, 76. Accardi, 86. Bellucci - 74. Stovini), Bergamo - Empoli 4:1 (77. a 84. Padoin, 19. Langella, 27. Doni - 83. Vannucchi), Fiorentina - FC Janov 3:1 (19. Santana, 30. Mutu, 56. Pazzini - 83. Masiero), Cagliari - FC Turín 3:0 (22. z pen. a 57. Acquafresca, 11. Jeda), Inter Milán - Palermo 2:1 (5. Vieira, 36. Jimenez - 25. vlastní Materazzi), Livorno - Parma 1:1 (41. Vidigal - 61. Reginaldo), Reggina - Siena 4:0 (9. a 39. Brienza, 19. Cozza, 68. Missiroli), Juventus Turín - Neapol 1:0 (88. Iaquinta).