Juventus v dramatickém duelu porazil AC Milán 3:2

ŘÍM

Fotbalisté Juventusu Turín zdolali v souboji dvou velkoklubů AC Milán 3:2 a upevnili si třetí místo v tabulce italské ligy. Dramatický duel, v němž se z trojice českých fotbalistů představil vinou zranění svých krajanů pouze Zdeněk Grygera, lépe rozehráli domácí, kteří šli již po necelých 12 minutách do vedení zásluhou Del Piera.

Vítěz Ligy mistrů z loňského roku však za dvě minuty vyrovnal a po půlhodině hry se díky druhému zásahu kanonýra Inzaghiho dostal do vedení. Ještě do přestávky ale stihl vyrovnat Salihamidžič a stejný hráč pak definitivně přelil výsledek na stranu Juventusu deset minut před koncem. To už Milánští dohrávali bez vyloučeného obránce Bonery.

V druhém sobotním utkání rozhodl šest minut před koncem o výhře Palerma nad Catanií reprezentační útočník Miccoli. Díky tomu se domácí posunuli na deváté místo tabulky, naopak Catania se stále drží v blízkosti sestupového pásma.