Rubriky:

Itálie

Majitel Sampdorie by sezonu Serie A předčasně ukončil

25. března 2020 11:04 - Janov

Podle majitele fotbalistů Sampdorie Janov Massima Ferrera by se aktuální ročník italské ligy měl kvůli pandemii koronaviru předčasně ukončit. O titulu a postupujících do evropských pohárů by podle něj mělo rozhodnout pořadí před přerušením soutěže. Příští sezonu by pak místo 20 mohlo hrát 22 týmů.

 

Tano Pecoraro, ČTK/AP

"Následující ročník Serie A by měl být stejný jako tento. Pro mě tímhle sezona končí. V další by mohlo hrát 22 mužstev. Co má říkat takové Benevento, které s 69 body suverénně vede Serii B? Nemůžou zůstat o soutěž níž a jen se koukat," řekl Ferrera pro Radio Radio.

Před pozastavením soutěže vedl tabulku vítěz posledních osmi ročníků Juventus Turín o bod před Laziem Řím. "Otázka titulu? Vím, že mě (majitel a předseda Lazia) Claudio Lotito za tohle zabije, ale takový je život. Sezona končí tímhle pořadím. Tímhle směrem bychom měli jít," uvedl Ferraro, jehož Sampdoria je šestnáctá.

Serie A očekává obří ztráty, pomoci by měly sázkové kanceláře

"Můžeme si vytvořit nějaký plán, že si třeba dáme měsíc na přípravu, od 4. dubna do 4. května, a pak odehrajeme zbývajících 12 kol. Dohrajeme v srpnu, a co se stane s následující sezonou? Současný ročník bych už neřešil a soustředil se na další," konstatoval osmašedesátiletý podnikatel.

O tom, že se kvůli pandemii koronaviru současná ligová sezona nedohraje, je přesvědčen i předseda Brescie Massimo Cellino.

Itálie je nejhůře zasaženou zemí v Evropě. Novým typem koronaviru se nakazilo přes 69 tisíc lidí a téměř 7000 jich zemřelo. Onemocnění COVID-19 se nevyhnulo ani klubům Serie A. Tři nakažené hráče zatím ohlásil Juventus, další tři eviduje Fiorentina, po jednom Verona, AC Milán a Bergamo. Sampdoria má šest případů.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..