Rubriky:

Itálie

Prožíváme neuvěřitelnou tragédii, smutní šéf Atalanty Bergamo. Klub hlásí osm nakažených

29. března 2020 14:40 - Bergamo/Praha

Fotbalový klub Atalanta Bergamo z jedné z nejvíce zasažených oblastí koronavirem má osm nakažených zaměstnanců. Řekl to šéf týmu z Lombardie Antonio Percassi. Město zasáhla pandemie obzvlášť tvrdě, zdrojem bleskového šíření nákazy byl podle epidemiologů i únorový zápas Ligy mistrů mezi Atalantou a Valencií. Do Milána na něj dorazilo z Bergama na 45 tisíc fanoušků.

 

Handout, Reuters

"Prožíváme neuvěřitelnou tragédii. Lidí pracujících pro náš klub je nakažených osm. Bojujeme s neviditelným nepřítelem. Je to jako za války. Obraz nákladních aut odvážející rakve navždy zůstane v našich srdcích," řekl šéf Atalanty dnešnímu vydání Gazzetty dello Sport.

Kdo z členů klubu měl pozitivní test, neupřesnil, podle dřívějších informací je z hráčů nemocný brankář Marco Sportiello. Radost z historického postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů tak záhy vystřídal strach o život. "Až tohle všechno skončí, věřím, že úspěchy Atalanty přinesou našim lidem zase radost," dodal Percassi.

Biologická bomba! Nejen na stadionu, říká starosta Bergama

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..