Rubriky:

Itálie

Nedvěd přesvědčuje fanoušky Juventusu, aby přijali Stankoviče

6. července 2008 15:59 - PINZOLO

Český fotbalista Pavel Nedvěd zahájil o víkendu s Juventusem přípravu na novou sezónu a hned mu připadl důležitý úkol. Na žádost trenéra Claudia Ranieriho bývalý kapitán české reprezentace vyzval příznivce turínského klubu, aby přestali protestovat proti plánovanému přestupu Dejana Stankoviče z Interu Milán.

Zkušený srbský záložník už měl být hráčem Juventusu, ale proti jeho příchodu se začali bouřit fanoušci. Ti mu nemohou zapomenout, že v roce 2004 při odchodu z Lazia kývl na nabídku Interu, přestože ho už tehdy lákala "Stará dáma". Ještě víc si Stankovič rozhněval příznivce Juventusu během předloňské korupční aféry v italském fotbalu výroky na adresu turínského celku, který na čachry svého někdejšího generálního manažera Luciana Moggiho doplatil přeřazením do druhé ligy. Také přišel o dva tituly, z nichž jeden připsal Interu.

Nedvěd se někdejšího spoluhráče a kamaráda z Lazia zastal. "Stankoviče dobře znám, je to výborný fotbalista a rád bych si s ním zahrál," uvedl nejlepší fotbalista Evropy za rok 2003 po příjezdu do alpského střediska Pinzolo, které hostí soustředění Juventusu.

Radikální fanoušci klubu "vyzdobili" tréninkové hřiště transparenty s hesly proti Stankovičovi. "Poplival jsi naši víru, na hřiště Juve tvoje noha nikdy nevstoupí," vzkazovali devětadvacetileté hvězdě, která má odehráno 73 zápasů za srbskou reprezentaci.

Šéf klubu jednání o Stankovičovi pozastavil

Šéf klubu Giovanni Cobolli Gigli kvůli protestům fanoušků jednání o Stankovičovi pozastavil, ale kouč Ranieri věří, že se vyhlédnuté posily dočká. "Jsem si jistý, že po dvou nebo třech zápasech na své stížnosti zapomenou," konstatoval. "Je to vynikající kreativní hráč s výbornou střelou z dálky, je silný i ve vzduchu a může výrazně podpořit naše útočníky," prohlásil Ranieri.

Úspěšný kouč dovedl Juventus v první sezoně po návratu mezi elitu ke třetímu místu a Nedvěda a spol. čeká na úvod nového ročníku předkolo Ligy mistrů. Právě úspěch v prestižní soutěži láká českého záložníka, jenž s vyhlídkou na další start v Lize mistrů v květnu prodloužil s klubem smlouvu o jeden rok.

"Jestli bych raději vyhrál ligový titul nebo Ligu mistrů? O tom není třeba mluvit, všichni vědí, co nosím v hlavě," uvedl na klubovém webu Nedvěd, jenž kvůli disciplinárnímu trestu přišel o finále Ligy mistrů s AC Milán v roce 2003, což velmi těžce nesl. Jeho spoluhráči tehdy prohráli na penalty, takže se nedočkal ani vysněné trofeje.

"Máme silný tým. Už první trénink ukázal, co v mladých hráčích je. Další tři nám ještě chybějí kvůli olympiádě. Máme na čem stavět. Ale až na hřišti se ukáže, jestli jsme silnější než v minulé sezoně," řekl pětatřicetiletý hráč, který se na návrat do evropských pohárů ohromně těší. "Už se nemůžu dočkat, až budeme zase hrát každé tři dny," prohlásil Nedvěd.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..