Rubriky:

Itálie

Ronaldinho prý v Barceloně doplatil na svůj životní styl

18. srpna 2008 14:16 - MADRID

Za neslavný konec angažmá brazilské fotbalové hvězdy Ronaldinha v Barceloně může podle bývalého spoluhráče Xaviho jeho soukromý život. "Ronie si vždycky žil po svém a říkal tím, že je to prostě jeho styl," řekl španělský záložník v rozhovoru pro list Marca.

"Když vedete takový život, je to vždycky na hraně, a když pak ztratíte formu, tvrdě narazíte. On je přesně takový. Rád chodí ven a užívá si života," uvedl Xavi s tím, že Ronaldinho byl plný života od chvíle, kdy do Barcelony přišel. "A také díky tomu jsme vyhráli dva ligové tituly a Ligu mistrů."

Navzdory úspěchům v prvních třech sezónách ve španělském velkoklubu musel Ronaldinho v posledních dvou letech čelit kritice. Jeho obdivuhodná forma poklesla a měl potíže s kondicí. Podle španělských médií za to mohly noční flámy, psalo se také o nevraživosti mezi hráčem a tehdejším trenérem Frankem Rijkaardem, protože Ronaldinho údajně chodil s koučovou dcerou.

Osmadvacetiletý Brazilec se začal objevovat pouze na lavičce náhradníků a z nejoblíbenějšího hráče se rázem stala trpěná a vyhaslá hvězda. Barceloně se nakonec podařilo v červenci hráče prodat do AC Milán.

"Ronie měl samozřejmě na svůj soukromý život právo, ale je pravda, že jeho sportovní výkon hodně ovlivnil. Všechny mrzelo, že byl kritizován ze všech stran," řekl Xavi.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..