Rubriky:

Itálie

Rozehnal: Do fronty na Beckhamův dres se nepostavím

18. srpna 2008 20:16

Celý natěšený na středeční přípravný zápas v londýnském Wembley je šestadvacetiletý český legionář ve službách římského Lazia David Rozehnal. Na Angličany, na hvězdného Beckhama zrovna tak. „Bude to velký zápas, který se nehraje každý den. Ve Wembley, proti domácí Anglii k tomu,“ těší se na první a zároveň poslední prověrku národního celku před začátkem kvalifikace o postup na mistrovství světa.

Na ostrovech jste v minulosti působil. Zahrál jste si někdy ve Wembley?

Nebyl jsem tam ani jako turista, ale po rekonstrukci jsem na stadión slyšel jen to nejlepší. Někteří spoluhráči tvrdí, že je to hotová bomba. Prostě něco víc než stadión.

Takže byste asi moc rád na trávník fotbalového chrámu vyběhl už v základní sestavě české reprezentace?

Na podobné spekulace je moc brzy, i když pravdou je, že se cítím dobře. V přípravě jsem v Laziu většinou nastupoval od začátku v základní sestavě, takže před startem sezóny mám dobrý pocity. Doufám, že budou pokračovat.

S jakým výsledkem byste byl v duelu s Angličany spokojený?

Chceme předvést dobrý fotbal s dobrým výsledkem a ukázat, že jsme na kvalifikaci připraveni. Kdybychom udrželi proti Anglii na jejím hřišti čisté konto, byl by to úspěch, ale důležitější bude kvalitní hra.

Na koho z týmu soupeře se těšíte?

Těšil jsem se na Michaela Owena, ale ten bohužel není v nominaci. Chtěl jsem si s ním vyměnit dres.

Takže čí dres byste rád získal do své sbírky?

Lákal by mě Ferdinandův, nebo třeba Beckhamův, ale u něj bude tlačenice a do fronty se mně stoupat nechce.

A jak se na souboje s Beckhamem těšíte?

Ještě jsem proti němu nehrál. Pořád je to ale Beckham, i když hraje v Americe. Těším se na celý anglický tým, protože je nabitý samými velkými jmény. Doma se budou chtít Angličané navíc ukázat a určitě nebudou chtít prohrát.

Jste spokojen s letní přípravou?

Mám z ní skvělý pocit, všechno klape, vyhýbají se mně zranění, makám naplno od prvního dne. V sobotu vstupujeme do sezóny pohárovým utkáním a 31. srpna nás čeká první ligový zápas, Všichni se těšíme, až to vypukne.

Jaké jsou vůbec ambice Lazia před startem nové sezóny?

Věřím, že bychom mohli bojovat o evropské poháry, protože tým je skvěle doplněný a i příprava klapala. Dostat se do Champions League bude velmi těžké, protože podobné ambice má AC Milán, Inter Milán, Juventus Turín či Fiorentina, ale pokud bychom se dostali do Poháru UEFA, byl by to pro Lazio úspěch.

Jste dostatečně rozehraný, když italská liga ještě nezačala...

Mám toho za sebou dost na to, abych rovnou skočil do soutěže. Rozhodnutí ale bude samozřejmě na trenérovi. Já jen věřím, že jsem ho přesvědčil.

Jak jste přijal fakt, že se novým koučem reprezentace stal Petr Rada?

Už nějaký pátek ho znám, je to dobrý a kvalitní trenér. Pokud bude náš tým fungovat tak, jak by měl, měli bychom dojít k cíli, který společně máme.

A tím je?

Postup na mistrovství světa. Uděláme vše proto, abychom to zvládli.

Naše skupina v kvalifikaci je označována za lehčí. Souhlasíte?

Ve fotbale člověk nikdy neví, zvlášť když se hraje o tak důležitý postup. Pravdou je, že naše skupina není těžká. Pokud vyloženě nevyhoříme, měli bychom postoupit. Důležité bude zvládnout zápasy doma a přivést co nejvíce bodů z venku.

Který zápas bude podle vás v kvalifikaci klíčovým?

Asi hned první v Severním Irsku. Měli bychom být favorité, takže chceme přivést tři body. Těžké bude také utkání se Slovenskem, s nímž se v poslední době střetáváme stejně často, jako jednu dobu s Nizozemci.

Těžkým soupeřem by mohli být i Poláci...

Šanci na postup určitě mají.

Ze skupiny postupuje jen vítěz a druhý jde do ošemetné baráže...

Chci postoupit, i kdyby to mělo být přes baráž.

Co říkáte na angažování trenéra Brücknera u rakouského týmu?

Překvapilo mě to, neboť ani z náznaků jsem nic netušil. Určitě má ještě chuť trénovat a účinkování u rakouské reprezentace pro něho představuje novou výzvu. Doufám, že se mu bude dařit, protože si to zaslouží. Zažil jsem s ním vynikající roky, takže by bylo fajn, kdybychom se potkali třeba na závěrečném turnaji mistrovství světa. Nebude to mít jednoduché, protože kvalifikovat se chtějí všichni.

V baráži byste ho potkat asi nechtěl, že?

To bych se mu musel omluvit za vyřazení...

Jan Cícha, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..