Mourinho začal v Interu triumfem v italském Superpoháru

MILÁN

Portugalský kouč José Mourinho zahájil své angažmá v Interu Milán vítězstvím v italském Superpoháru. Jeho svěřenci v neděli krátce před půlnocí v boji o první trofej v nové sezoně zdolali fotbalisty AS Řím 6:5 na penalty.

Inter sahal po výhře už v normální hrací době, kdy dvakrát vedl zásluhou nové posily z Portsmouthu Muntariho a Balotelliho. Nejprve po hodině hry však vyrovnal ranou ze 30 metrů De Rossi a v 90. minutě poslal zápas do prodloužení Vučinič.

O vítězi nakonec rozhodl až rozstřel, v němž zaváhal Juan. Fotbalistům AS Řím se tak nepovedlo uctít výhrou nedávno zesnulého prezidenta klubu Franka Sensiho, na jehož památku nastoupili s černými páskami.

"Získal jsem Superpohár, ale rád bych připomněl, že se mi to povedlo proto, že Roberto Mancini v minulé sezoně vyhrál ligu," uvedl bývalý kouč Chelsea.

Inter, který získal v Manciniho éře ligový titul v uplynulých třech letech, se pokusí svou nadvládu potvrdit i pod Mourinhem. Obhajobu zahájí v sobotu utkání proti Sampdorii Janov.

Superpohár, Itálie:
Inter Milán - AS Řím 2:2 (18. Muntari, 83. Balotelli - 60. De Rossi, 90. Vučinič), 6:5 na penalty.