Fotbalisté Juventusu ztratili doma body s Catanií

ŘÍM

Fotbalisté Juventusu ztratili ve 4. kole italské ligy doma body s Catanií. Po dnešní remíze 1:1 klesl turínský velkoklub z druhého místa v tabulce na páté. Vedení si díky třetímu vítězství v sezóně udržel mistrovský Inter Milán, jenž porazil těsně 1:0 Lecce díky gólu střídajícího Cruze v závěru.

Juventus se Zdeňkem Grygerou v základní sestavě měl nakročeno k plnému bodovému zisku od 16. minuty, kdy se trefila letní posila Amauri. V 68. minutě však vyrovnal hostující Plasmati a ani Pavel Nedvěd, který přišel na hřiště v domácím dresu na posledních šest minut, už výsledek nedokázal zvrátit.

Z nedělního debaklu 1:4 na hřišti AC Milán se oklepalo Lazio, jež ve středu na oplátku porazilo o tři góly Fiorentinu. Po vítězství 3:0 jsou Římané druzí v tabulce o bod za Interem. Stejný počet bodů má také třetí Bergamo.

Milán po slabším úvodu sezóny vyhrál podruhé za sebou, tři body za výsledek 2:1 v Reggině zajistil červenočerným čtvrt hodiny před koncem Brazilec Pato. V sestavě Milána chyběl český obránce Marek Jankulovski, jenž dostal v závěru utkání proti Laziu "koňara".

Svým třetím gólem v sezóně pomohl Neapoli k výhře 2:1 nad Palermem slovenský útočník Marek Hamšík.

Serie A - 4. kolo:
Bergamo - Cagliari 1:0 (79. Floccari), Boloňa - Udine 0:3 (13. D'Agostino z pen., 20. Flores, 73. Pepe), Chievo - FC Turín 1:1 (50. Marcolini - 40. Bianchi z pen.), FC Janov - AS Řím 3:1 (61. a 88. Milito, 4. Sculli - 28. Rossi), Siena - Sampdoria Janov 0:0, Juventus Turín - Catania 1:1 (16. Amauri - 68. Plasmati), Lazio Řím - Fiorentina 3:0 (51. Mauri, 55. Panděv, 59. Siviglia), Neapol - Palermo 2:1 (14. Hamšík, 75. Zalayeta - 83. Miccolli z pen.), Reggina - AC Milán 1:2 (59. Corradi - 24. Borriello, 73. Pato), Inter Milán - Lecce 1:0 (79. Cruz).