Rubriky:

Itálie

Brankář Doni možná bude stejně jako Čech chytat v helmě

11. listopadu 2008 15:22 - ŘÍM

Český brankář Petr Čech možná nebude jediným fotbalovým gólmanem chytajícím v helmě. O stejné ochraně vážně uvažuje také brankář římského AS Alexander Doni, kterého ve víkendovém zápase italské ligy s Boloňou nakopl do hlavy útočník Marco di Vaio.

Doniho zranění nebylo tak vážné jako Čechovo, který si ze střetu se Stephanem Huntem v říjnu 2006 odnesl prokopnutou lebku. Vyšetření v nemocnici neodhalilo žádné poškození mozku a brazilský brankář by měl stihnout římské derby s Laziem, které je na programu v neděli. Pro jistotu by však chtěl nějakou dobu chytat s helmou, která proslavila českou reprezentační jedničku.

"Cítím se dobře... K chytání nepotřebuju hlavu, ale ruce," citoval Doniho server Globoesporte.com. "Uvažuju, že budu chytat v ochranné helmě, jakou používá Petr Čech. Nyní hledáme možnosti. Pokud to bude pohodlné, určitě helmu použiju," dodal.

Devětadvacetiletý Doni je pro AS Řím jasnou jedničkou, jeho absence v derby s Laziem by proto byla velmi citelná. Zvláště když po špatném startu do sezony potřebuje AS ve sledovaném utkání zvítězit. A právě ochranná helma, kterou běžně nosí ragbisté, by měla brazilské reprezentační dvojce dovolit k utkání nastoupit bez obav.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..