Trápící se fotbalisté Turína vyřadili z poháru Fiorentinu

ŘÍM

Fotbalisté Turína, kterým patří v ligové tabulce předposlední místo, dnes překvapivě vyřadili v osmifinále Italského poháru Fiorentinu. Trápící se tým vyhrál ve Florencii 1:0 a prožil tak první úspěch pod staronovým trenérem Walterem Novellinem, jenž se do klubu vrátil minulý týden.

Jediný gól utkání vstřelil v 19. minutě Artemio Franchi. Domácí sice nastoupili se svým hvězdným útokem Alberto Gilardino, Adrian Mutu, ale míč do branky Turína nedostali. Vítězové se utkají o postup do semifinále poháru s Laziem Řím.

Účast mezi nejlepšími osmi si zajistil také druhý římský celek AS, jenž zdolal 2:0 Boloňu. Výhra favorita se zrodila až v závěru, kdy se v 83. a 86. minutě dvakrát trefil černohorský útočník Mirko Vučinič.