Juventus s Nedvědem a Grygerou postoupil do semifinále poháru

ŘÍM

Fotbalisté Juventusu postoupili do semifinále Italského poháru. Turínský celek, za který nastoupili také čeští hráči Pavel Nedvěd se Zdeňkem Grygerou, ve středu po bezbrankových 90 minutách i prodloužení porazil Neapol 4:3 v penaltovém rozstřelu.

V semifinále, hraném na dva zápasy, se "Stará dáma" utká 4. března a 22. dubna s Laziem Řím. Druhou dvojici tvoří Inter Milán a Sampdoria Janov.

Řadou zranění oslabený Juventus, kterému chyběli brankář Gianluigi Buffon, Cristiano Zanetti, Giorgio Chiellini, Claudio Marchisio, Jonathan Zebina, Hasan Salihamidžič a Dario Kneževič, byl blízko vítězství už v normální hrací době. Góly Davida Trezegueta a Alessandra Del Piera však nebyly uznány kvůli ofsajdu respektive hraní rukou. Na řadu tak přišlo prodloužení, do kterého zasáhl i Nedvěd, jenž přišel na hřiště v 68. minutě. Grygera odehrál celý zápas.

Nedvěd v rozstřelu penaltu neproměnil, ale navzdory jeho zaváhání Juventus postoupil, když hostující Walter Gargano přestřelil branku.