Lazio má do finále Italského poháru blíž než Juventus

ŘÍM

Fotbalistům Juventusu se vzdálila šance na vítězství v Italském poháru, když v pondělním prvním zápase semifinále prohrál tým se Zdeňkem Grygerou a Pavlem Nedvědem v sestavě 1:2 na hřišti Lazia Řím. V odvetě bude muset turínský klub dohánět jednobrankové manko. Druhé semifinále mezi Sampdorií Janov a Interem Milán se hraje ve středu.

Juventus byl přitom od úvodu zápasu aktivnější a zaměstnával obranu Lazia, v níž opět chyběl český stoper David Rozehnal. Tlak vyústil až ve vedoucí branku po půlhodině hry, kdy si zpracoval míč na stehně Marchionni a z hranice vápna jej napálil do sítě.

Jenže v 65. minutě vyrovnal Panděv a dvanáct minut před koncem rozhodl o vítězství Lazia po brejku Rocchi. Lazio tak může doufat v zisk první trofeje od sezóny 2003-2004, kdy vyhrálo právě v Italském poháru.

Nedvěd proti svému bývalému celku odehrál celé utkání stejně jako Grygera.