Rubriky:

Itálie

Jankulovskému a spol. chtějí v AC Milán snížit o třetinu plat

4. března 2009 14:44 - ŘÍM

Český fotbalový obránce Marek Jankulovski a jeho spoluhráči z AC Milán si zřejmě budou muset utáhnout opasky. Podle deníku Gazzetta dello Sport chce majitel klubu a italský premiér Silvio Berlusconi kvůli celosvětové ekonomické krizi snížit platy hráčů o třicet procent.

Berlusconi k prvnímu úspornému opatření sáhl poté, co AC Milán prohrou se Sampdorií Janov opět ohrozil své šance na udržení třetí příčky v tabulce Serie A, která zajišťuje účast v lukrativní Ligy mistrů. Majitel klubu chce snížit celkové výdaje na platy ze 120 miliónů eur (3,3 miliardy korun) za sezónu na 90 a náročným úkolem pověřil viceprezidenta klubu Adriana Gallianiho.

AC Milán je podle výdajů na platy hráčů na špičce italského žebříčku. Na druhém místě je Juventus Turín, který Pavlu Nedvědovi a spol. vyplácí 115 miliónů.

Úsporná opatření by mohla podle listu vést až k prodeji některých hvězd, v čele s Brazilcem Kaká, který bere devět milionů eur ročně. Záložník v zimě odmítl rekordní nabídku Manchesteru City, jenž za něj byl ochoten zaplatit přes 100 miliónů eur.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..