Itálie

Juventus bez Nedvěda otočil zápas s Boloňou a vyhrál 4:1

14. března 2009 23:00 - ŘÍM

Fotbalisté Juventusu Turín porazili ve 28. kole italské ligy Boloňu na svém hřišti 4:1 a počtvrté za sebou v domácí soutěži zvítězili. Pavel Nedvěd kvůli zranění z Ligy mistrů do zápasu nezasáhl, naopak Zdeněk Grygera v obraně odehrál celé utkání. Juventus ztrácí na druhém místě tabulky čtyři body na vedoucí Inter Milán, který má zápas k dobru.

Domácí začali špatně a už ve 24. minutě prohrávali po brance boloňského záložníka Mutarelliho. Do druhého poločasu ale jako kdyby nastoupil jiný tým. Nejdříve po třech minutách vyrovnal Salihamdžič, v 71. minutě otočil vývoj zápasu dvaadvacetiletý talentovaný záložník Giovinco. Pojistku ještě přidal dvěma brankami v závěru kanonýr Del Piero.

V dalším sobotním zápase FC Janov porazil Cagliari na soupeřově hřišti 1:0 a minimálně do neděle se posunul na čtvrté místo před Fiorentinu. Zápas, ve kterém odehráli hosté celý druhý poločas v početní výhodě, rozhodl brankou v 85. minutě střídající Oliveira.

Italská fotbalová liga - 28. kolo:
Cagliari - FC Janov 0:1 (85. Oliveira), Juventus Turín - Boloňa 4:1 (75. a 87. Del Piero, 48. Salihamidžič, 71. Giovinco - 24. Mutarelli).

Časová osa: Itálie