Neapol - Juventus 0:0, na penalty 4:2Neapol pošesté získala Italský pohár

Fotbalisté Neapole pošesté v historii získali Italský pohár. Ve finále porazili Juventus Turín po penaltovém rozstřelu 4:2. V normální hrací době na římském Stadio Olimpico gól nepadl.

Radost neapolských fotbalistů po rozstřelu ve finále poháru s Juventusem.

Neapol mohl poslat ve 23. minutě do vedení Lorenzo Insigne, ale z přímého kopu trefil tyčku. Dvaačtyřicetiletý brankář Juventusu Gianluigi Buffon pak několika dobrými zákroky podržel turínský tým, který tolik šancí neměl.

Vzhledem k tomu, že se hráči teprve dostávají do tempa po tříměsíční koronavirové pauze a přerušená sezona italské ligy začne až v sobotu, nehrálo se prodloužení a rovnou následovaly penalty.

Na straně Juventusu hned v prvních dvou sériích selhali Paulo Dybala a Danilo, zatímco všichni čtyři neapolští exekutoři byli úspěšní. Neapol vyhrála domácí pohár poprvé od roku 2014.