Itálie

4. května 2009 12:26 - PRAHA

Bývalý český fotbalový reprezentant Pavel Nedvěd znovu ukázal, jak je i v pětatřiceti letech pro Juventus Turín nepostradatelný. Byl to právě Grande Paolo, který dvěma povedenými trefami proti Lecce zajistil v nedělním 34. kole italské Serie A Staré dámě bod za remízu 2:2, i když domácí sahali do poslední minuty po vítězství. Radost z výhry nepoznali již v pěti zápasech po sobě.

Až gól Castilla v 90. minutě znamenal, že Juventus proti Lecce tři body nezíská. Staré dámě pomohl dvěma góly v rozmezí třinácti minut ve druhém poločase otočit skóre Nedvěd, poté co se hosté dostali překvapivě do vedení již v jedenácté minutě zásluhou Konana.

Bývalý hráč Spary a Lazia zavelel k obratu proti předposlednímu týmu v 54. minutě, kdy po přihrávce Amauriho napálil míč zpoza vápna po zemi. Hostující brankář na jeho střelu reagovat nedokázal. Při druhé brance si Nedvěd z levé strany zaběhl do vápna za obranu, kam dostal milimetrový pas, jenž zužitkoval povedenou střelou. Gólman Lecce si na míč sice sáhnul, ale cestě do sítě už zabránit nedokázal.

Více o zápasech 34. kola Serie A najdete zde.

Juventus ovšem o výhru přišel ve třetí minutě nastavení, kdy domácí obrana neuhlídala Castilla, jenž hlavičkou z malého vápna rozhodl o konečné remíze 2:2. Čtyři kola před koncem tedy drží Stará dáma třetí pozici zaručující účast v  Lize mistrů, přičemž na čtvrtou Fiorentinu má pětibodový náskok.

Někdejší nejlepší hráč Evropy Pavel Nedvěd si v letošním ročníku připsal již sedmou úspěšnou ligovou trefu. Celkově má na kontě devětadevadesát ligových branek a do magické stovky zaručující vstup do prestižního českého Klubu ligových kanonýrů mu tak zbývá již pouze jeden jediný gól.