Rubriky:

Itálie

Ibrahimovic dostal od Interu za góly prémii 1,5 miliónu eur

2. června 2009 18:54 - MILÁN

Švédský fotbalista Zlatan Ibrahimovic dostal od Interu Milán bonus ve výši 1,5 miliónu eur (asi 40,2 miliónu korun) za to, že k zisku italského titulu přispěl 25 góly a stal se tak nejlepším střelcem ligy. Informaci přinesl italský deník Gazzetta dello Sport.

Sedmadvacetiletý Ibrahimovic si ročně přijde na 13,5 miliónu eur (asi 362 miliónu korun), součástí smlouvy však je i případný bonus za 20 a více vstřelených branek za sezónu. Tuto metu Ibrahimovic překonal již v březnu, když dal dva góly do sítě Regginy v duelu 29. kola. Ve zbytku sezóny pak svou sbírku ještě rozšířil a prožil tak střelecky nejvydařenější sezónu v Itálii, když překonal svůj loňský výkon v podobě 17 zásahů.

"Když jsem přišel do Itálie, tak každý říkal: to je skvělý hráč, ale nedává moc branek. No a teď jsem nejlepším střelcem. Rád bych slyšel, co budou říkat teď," uvedl kontroverzní Švéd, který sám prohlašuje, že v současnosti má nejlepší formu za celou svou kariéru. "Tak jak hraju teď, jsem nikdy nehrál. Jsem v životní formě. Cítím, že se den ze dne zlepšuji," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..