Rubriky:

Itálie

Lazio láká Nedvěda k návratu do Říma, přemlouvá ho i agent Raiola

20. června 2009 16:16 - ŘÍM

Česká fotbalová hvězda Pavel Nedvěd, který nedávno skončil v Juventusu, by se mohl vrátit do Lazia Řím, kde v italské lize začínal. Podle listu Il Corriere Dello Sport už s vedením klubu jednal agent bývalého reprezentačního kapitána Mino Raiola. Ke schůzce mělo dojít ze čtvrtka na pátek v milánské restauraci Giannino.

 

Alberto Ramella, ČTK/AP

Raiola se sešel s majitelem Lazia Claudiem Lotitem, který údajně Nedvědovi nabízí roční smlouvu. "Ano, setkal jsem se s Lotitem. Teď musíme počkat patnáct dní, protože Pavel je na dovolené. O všem se rozhodne, až se vrátí," uvedl Raiola.

Nedvěd se před třemi týdny rozloučil s Juventusem Turín a naznačil, že jeho fotbalová kariéra je u konce. Zcela jednoznačně se však nevyjádřil. Raiola ovšem stále tvrdil, že Nedvědův konec považuje za předčasný a bude svého klienta přemlouvat, aby v kariéře pokračoval.

"Pavel se rozloučil s Juventusem, ale doufám, že ne s fotbalem. Až do konce srpna budu bojovat, aby hrál i v příští sezóně. Nabídek pro něj mám víc než dost," hlásá Raiola.

Poslední zápas v dresu "Staré dámy" odehrál Grande Paolo právě proti Laziu. V římském celku by se Nedvěd mohl potkat s krajany Davidem Rozehnalem a Liborem Kozákem. Kromě Lazia projevil o českého záložníka zájem také nováček Serie A Parma.

Vítěz Zlatého míče z roku 2003 přišel do Lazia v roce 1996 z pražské Sparty. S klubem vyhrál poslední ročník Poháru vítězů pohárů, italskou ligu a dvakrát tamní pohár. V roce 2001 se stěhoval do Juventusu. V Turíně Nedvěd slavil dva mistrovské tituly a po trestu za korupci navíc klubu pomohl k návratu z druhé ligy mezi elitu.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..