Nedvědův nástupce Diego zajistil Juventusu výhru 3:1 nad AS Řím

ŘÍM

Brazilský záložník Diego začíná Juventusu Turín splácet investovaných 25 miliónů eur za jeho přestup z Brém. Nástupce Pavla Nedvěda v neděli dvěma góly zařídil "Staré dámě" vítězství 3:1 na hřišti AS Řím. Celé utkání v sestavě vítězů odehrál i Zdeněk Grygera.

Diego v dresu Juventusu se raduje z branky.

Diego nejprve poslal Juventus do vedení po rychlém brejku a po De Rossiho vyrovnání zařídil vítězný gól po přihrávce Iaquinty. V poslední minutě výhru ještě potvrdil jeho krajan Melo. Juventus vyhrál i druhý zápas sezóny.

Vedle Juventusu zůstaly stoprocentní ještě Lazio Řím a oba janovské celky Sampdoria a FC, soupeř pražské Slavie v Evropské lize. Ten dnes vyhrál 1:0 na hřišti Bergama, o jediný gól zápasu se postaral v závěru první půle stoper Moretti.

Trenér Janova Gian Piero Gasperini nasadil sestavu: Amelia - Criscito, Tomovič, Moretti, Fatič - Mesto, Milaneto, Rossi, Zapater (65. Biava) - Figueroa (53. Sculli), Palacios (73. Papastathopulos).

Naopak stále bez bodu jsou AS Řím, Catania, Chievo a Bergamo.

Italská fotbalová liga - 2. kolo:
AS Řím - Juventus Turín 1:3 (35. De Rossi - 25. a 68. Diego, 90. Melo), Bergamo - FC Janov 0:1 (45. Moretti), Cagliari - Siena 1:3 (76. Jeda z pen. - 52. a 71. Calaio, 89. Reginaldo), Chievo - Lazio Řím 1:2 (16. Pellisier - 41. z pen. a 53. Cruz), Fiorentina - Palermo 1:0 (29. Jovetič), Neapol - Livorno 3:1 (10. a 83. Quagliarella, 36. Hamšík - 48. Lucarelli), Parma - Catania 2:1 (14. Galloppa, 47. Paloschi - 15. Biagianti), Sampdoria Janov - Udine 3:1 (11. Pazzini, 45. Mannini, 83. Cassano - 56. Di Natale).