Rubriky:

Itálie

Fanoušci AS protestovali v Římě proti majitelce klubu

5. září 2009 16:40 - ŘÍM

Přes 500 fanoušků fotbalistů AS Řím v sobotu v italské metropoli protestovalo proti majitelce Roselle Sensiové a znovu ji vyzývalo, aby klub prodala. Příznivci hodili během několikahodinové akce na sídlo klubu pár rachejtlí a dýmovnic. O dalších formách protestů se zástupci fanklubů AS z celé Itálie ještě budou radit.

Římský celek má finanční problémy a o jeho prodeji se spekuluje už delší čas. Klubu se navíc nedaří ani po sportovní stránce. Do italské ligy vstoupil dvěma porážkami a je poslední. V úterý rezignoval oblíbenec fanoušků Luciano Spalletti, kterého vzápětí na trenérském postu nahradil Claudio Ranieri.

S ním se Sensiová sešla kvůli možné spolupráci už dříve, což jí v očích fanoušků také nepomohlo. Navíc posléze uvedla na adresu Spallettiho, že ji překvapilo jeho rozhodnutí "opustit loď".

Tímto prohlášením byl zaskočen Spalletti, jehož dobrovolný odchod ušetřil klubu hodně peněz, protože v případě propuštění by bral plat ještě dva roky. "Řekl bych, že jsem tomuhle týmu dal maximum. Kdybych odešel už v červnu, hledal bych angažmá snáze," řekl kouč.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..