Rubriky:

Itálie

Mourinho se naparuje, že Chelsea pozvedl ke slávě on, přesto se na ostrovy chystá

21. prosince 2009 16:15 - MILÁN

Portugalský kouč ve službách milánského Interu José Mourinho se chystá na ostrovy. Nikoli poohlížet se po angažmá, ale během novoroční přestávky v italské lize obhlédnout a důkladně nastudovat hru Chelsea, s níž se jeho tým utká v jarním osmifinále Champions League. „Nemusel bych, protože Chelsea dokonale znám, ale štěstí přeje připraveným,“ nechal se slyšet Mourinho, který před dvěma lety z anglického klubu pro neshody s Abramovičem odešel.

Liga má v Itálii přestávku a proto Mourinho plánuje cestu za La Manche. „Chelsea znám stejně dokonale, jako svůj Inter. Vždyť je to mužstvo, které jsem dal dohromady já. Až na Anelku a Ivanoviče v základní sestavě vůbec k žádným změnám nedošlo, Chelsea je vlastně má práce,“ nezapomněl kontroverzní a někdy až příliš naparovačný portugalský kouč upozornit, že Chelsea přivedl k dnešní slávě a síle vlastně on.

Před dvěma lety pro neshody s majitelem klubu, ruským finančním oligarchou Abramovičem, u Temže skončil, ale přehled o veškerém dění v Chelsea má dokonalý.

„Stejně ale chci vidět několik zápasů současného londýnského týmu. Štěstí přeje připraveným,“ narážel na jarní osmifinále Ligy mistrů, v němž los svedl dohromady Chelsea s Interem. „Nemyslím, že by se v Chelsea nějak příliš Interu obávali. Svou základní skupiny Ligy mistrů vyhráli suverénně a mohli blahosklonně očekávat soupeře. Jak jsem ale mluvil s několika svými londýnskými známými, teď trochu žehrají, že jim los nepostavil do cesty přijatelnějšího protivníka.“

Mourinho jako znalec anglického fotbalu pochopitelně glosoval i čerstvé angažmá svého předchůdce v Interu Roberta Manciniho v Manchesteru City. „Nevidím jediný důvod, proč by Mancini nemohl být v Anglii šťastný, ale bude to pro něho náročná zkouška. A to přesto, že je to dobrý trenér a majitelé Manchesteru City mu vytvoří optimální podmínky, aby měl úspěch," nechal se slyšet Mourinho.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..