Rubriky:

Itálie

Zdeněk Zeman by mohl trénovat fotbalisty Livorna

25. ledna 2010 18:45 - ŘÍM

Fotbalový trenér Zdeněk Zeman je kandidátem na uvolněný post u týmu Livorna, kterému patří v italské lize šestnácté místo. Bývalý kouč římských celků AS a Lazia by mohl nahradit Serseho Cosmiho, který v neděli rezignoval. Českého rodáka, který v Itálii působí již od 80. let minulého století, chce angažovat prezident klubu Aldo Spinelli. Druhým kandidátem je Rumun Dan Petrescu.

 

milanotoday.way-nifty.com

"Vždycky jsem měl rád Zemanovu hru. Je potěšení se na ni dívat. Nyní musíme probrat, jestli tu máme pro jeho pojetí vhodné typy hráčů. Pod ním je nutné tvrdě dřív a to je to, co se mi líbí," uvedl Spinelli pro televizi Sky Sport 24. "Jednal jsem i s Petreskem, který je sice vázán v jednom ruském celku (Krasnodar), ale prý tam není spokojen," dodal.

Livorno se ocitlo bez trenéra po nedělní porážce 0:2 s Neapolí. Cosmi rezignoval kvůli neshodám s vedením, neboť prezident Spinelli prý příliš zasahoval do chodu týmu. Nový trenér by měl být znám nejpozději v úterý.

Dvaašedesátiletý Zeman emigroval do Itálie v roce 1968 a od roku 1975 má italské občanství. V italském fotbale vystřídal již 13 tým. Naposledy trénoval v roce 2008 Crvenou Zvezdu Bělehrad. Následně se o něm několikrát spekulovalo jako o možném trenérovi českého národního týmu.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..