Rubriky:

Itálie

Mourinho už v Itálii vadí všem. Sudí kvůli němu chtějí bojkotovat Inter

22. února 2010 18:22 - MILÁN

Portugalský kouč fotbalistů Interu Milán José Mourinho dostal od italské disciplinární komise trest na tři zápasy za gesta adresovaná rozhodčím při sobotním ligovém utkání. Trpělivost došla i samotným arbitrům, kteří chtějí právě kvůli Mourinhově chování bojkotovat zápasy Interu.

 

Stefano Rellandini, Reuters

Portugalský bouřlivák neunesl některé výroky rozhodčích při zápasu proti Sampdorii Janov (0:0). Od lavičky naznačoval gesty, že by si sudí jako kriminálníci zasloužili želízka na ruce. V poločase pak slovně napadl rozhodčí i v tunelu vedoucím do šaten. Disciplinárka jej vedle třízápasového distancu potrestala i pokutou 40.000 eur.

Vyhrocené utkání, při kterém byli v rychlém sledu vyloučeni domácí Walter Samuel a Iván Córdoba, ocenili diváci neutuchajícím pískotem. "Inter můžete porazit, jen když budeme hrát v šesti," ulevil si Mourinho po zápase, z něhož si dvouzápasové tresty odnesli i zuřivě gestikulující Esteban Cambiasso a Sulley Muntari.

Mluvčí komise rozhodčích se proti kritice Paola Tagliaventa rázně ohradil a označil Mourinhovo chování i výroky prezidenta klubu Massima Morattiho za neakceptovatelné. V posledních týdnech se do otevřené kritiky sudích pustili také šéfové Lazia Řím a Sieny. "To, co se událo, je prostě neuvěřitelné. Přitom konáme pouze naši povinnost," zlobil se jeden z předních rozhodčích Marcello Nicchi. Komise už zvažuje žalobu k Italskému olympijskému výboru.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..