Na autobus Juventusu létaly před zápasem v Bergamu vejce a lahve

Fotbalisté Juventusu Turín porazili v italské lize osmnácté Bergamo těsně 2:1 a po předchozích dvou porážkách si alespoň trochu udobřili fanoušky, kteří na ně před zápasem zaútočili. Část příznivců házela na týmový autobus vejce a lahve.

Fotbalisté Juventusu si vítězstvím v Bergamu udobřili fanoušky.

Díky výhře se Juventus posunul na šestou příčku. Na čtvrté místo, znamenající účast v předkole Ligy mistrů, ztrácí "Stará dáma" stejně jako pátá Neapol a sedmá Sampdoria Janov tři body.

Turínský celek poslal do vedení po půl hodině hry perfektně zahraným trestným kopem pětatřicetiletý kapitán Del Piero. Hosté ale vyrovnali v poslední minutě prvního poločasu po akci stejně starého útočníka Amorusa.

Osm minut před koncem rozhodl zápas střídající Brazilec Melo přesnou hlavičkou po Del Pierově centru. Obránce Zdeněk Grygera zůstal pouze na lavičce náhradníků Juventusu.

Italská fotbalová liga - 31. kolo:
Chievo - Parma 0:0, Fiorentina - Udine 4:1 (36. Vargas, 55. Gilardino, 68. Santana, 84. Jovetič - 41. Pepe), Juventus Turín - Bergamo 2:1 (30. Del Piero, 82. Melo - 45. Amoruso), Livorno - Bari 1:1 (85. Tavano - 24. Allegretti), Neapol - Catania 1:0 (51. P. Cannavaro), Sampdoria Janov - Cagliari 1:1 (48. Guberti - 81. Nené), Siena - FC Janov 0:0, AC Milán - Lazio Řím 1:1 (18. Borriello z pen. - 32. Lichtsteiner).