Rubriky:

Itálie

V Itálii se možná znovu otevře korupční aféra z roku 2006

7. dubna 2010 18:18 - ŘÍM

Rozsáhlá korupční aféra, která zasáhla italský fotbal v roce 2006, ještě nemusí být zcela uzavřena. Italská média v posledních dnech vydávají přepisy rozhovorů, podle nichž měly být do aféry zapleteny i jiné kluby včetně Interu Milán. Tomu byl dodatečně přisouzen za sezónu 2005/06 ligový titul a původní vítěz Serie A Juventus musel do druhé ligy, navíc s bodovým odpočtem.

 

koláž Sport.cz

Kvůli znovuotevření celého případu se už podle informací Gazzetta dello Sport sešel šéf svazu Giancarlo Abete s federálním vyšetřovatelem Stefanem Palazzim. Není však jisté, zda už nevypršela zákonná promlčecí lhůta případu.

Nové záznamy telefonických rozhovorů vypluly na světlo při obhajobě bývalého šéfa Juventusu Luciana Moggiho, jenž prohlásil, že v kontaktu s rozhodčími byli zástupci všech klubů. Ve zveřejněném rozhovoru se baví šéf Interu Massimo Moratti se svazovým funkcionářem Paolem Bergamem o tom, kdo by měl být nasazen jako rozhodčí pro utkání Italského poháru mezi Interem a Boloňou v lednu 2005.

Moratti se proti nařčení ostře ohradil a i Bergamo stojí za tím, že hovořil běžně se všemi klubovými prezidenty. Juventus naproti tomu požaduje po soudech, aby se všemi zapletenými kluby bylo zacházeno stejně.

Z kauzy v roce 2006 vyšel nejhůře Juventus, potrestány byly také Lazio Řím, Fiorentina, AC Milán, Reggina a Arezzo. Bývalý ředitel Juventusu Turín Antonio Giraudo byl odsouzen ke třem letům vězení. Tresty odnětí svobody dostali také sudí Tiziano Piero (28 měsíců) a Paolo Dondarini s bývalým šéfem komise rozhodčích Tulliem Lanesem, kteří dostali dvouleté tresty.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..