Rubriky:

Itálie

Jankulovski si může oddechnout, v Itálii byl zbaven obvinění z nelegálních sázek

16. července 2010 16:27 - ŘÍM

Bývalý český fotbalový reprezentant Marek Jankulovski byl v Itálii zproštěn obvinění z nelegálních sázek. V případě praní špinavých peněz, kterého se měl obránce AC Milán také dopustit, soud podle listu Il Messaggero rozhodl o tom, že čin nebyl spáchán.

O zproštění viny bylo rozhodnuto na základě toho, že trestný čin nelegálních sázek byl promlčen. Vedle třiatřicetiletého Jankulovského byli zproštěni viny také jeho bývalí spoluhráči z Udine Giampiero Pinzi, David Di Michele, Massimo Margiotta, obchodník Gianluigi Prevedello a zaměstnankyně sázkové společnosti Paola Busanová. Všichni se proti zákonům měli provinit v roce 2005 a státní zástupce pro ně požadoval čtyřměsíční vězení.

Jankulovski, který v Udine hrál v letech 2002 až 2005, vždy jakékoliv zapletení do nelegálního sázení odmítal. Bývalý reprezentant už v minulosti podobnému obvinění čelil. Před třemi lety se jeho jméno objevilo mezi 21 fotbalisty, kteří prý v letech 1998 až 2005 prosázeli 10,5 milionu eur. Stejně jako nyní byl i tehdy očištěn.

Zřejmě nejznámější kauzou spojenou s nelegálními sázkami, do níž byl zapleten český fotbalista hrající v zahraničí, byl dosud případ někdejšího hráče Slavie, Dukly Praha a Českých Budějovic Michala Váni. Coby člena Singapuru Lions, klubu malajské ligy, ho roku 1994 tamní vyšetřovací orgány obvinily z toho, že ve spolupráci s nelegálními sázkaři údajně ovlivnil výsledky nejméně šesti zápasů svého celku.

Po zatčení byl Váňa propuštěn na kauci ve výši 330 tisíc dolarů a byl mu zabaven cestovní pas. K soudu se však nakonec nedostavil, neboť s pomocí falešných dokladů uprchl ze země zpět do Prahy. Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) českého hráče mezitím vyloučila z jakýchkoliv fotbalových aktivit na celém světě.

Korupční skandál v Malajsii, který propukl právě Váňovým zatčením, dosáhl tehdy nebývalých rozměrů. Zhruba tři desítky ligových hráčů byly potrestány doživotním zákazem a dalších téměř 60 obdrželo tresty v rozmezí jednoho až čtyř roků.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..