CAGLIARI

Nejnepřátelštější přátelský zápas všech dob - tak přejmenovali fanouškové přípravné utkání mezi Cagliari a Bastií. V mači reprezentantů dvou ostrovů - italské Sardinie a francouzské Korsiky - se do sebe hráči pustili s takovou vervou, že rozhodčí Lobina jej musel v 75. minutě ukončit.

Fotbal - ilustrační foto

Nervozita vrcholila ve druhé půli, kdy Italové, hrající Serii A, potupně prohrávali 0:3 s Korsičany, kteří se v poslední sezóně neudrželi ani ve druhé lize. Po jednom z faulů se do sebe postupně pustili téměř všichni hráči na hřišti.

Minutová šarvátka zahrnovala řadu hmatů a chvatů útočných i obranných, znalci jistě objeví i některé prvky thajského boxu, kickboxu či kung-fu. Není divu, že sudí s odpískáním neváhal a zaplaťpámbu za to, že rozum projevili členové realizačních týmů, kteří - rána, nerána - od sebe zuřivce nakonec oddělili.