Vicemistr AS Řím začal sezónu remízou s nováčkem Cesenou

ŘÍM

Fotbalisté AS Řím začali novou sezonu italské ligy překvapivou domácí bezbrankovou remízou s nováčkem Cesenou.

Úřadující vicemistr v létě kvůli špatné finanční situaci příliš nových fotbalistů nezískal. Brazilská ofenzivní posila Adriano nenastoupila kvůli zranění. Cesena, která se mezi elitu vrátila po 19 letech, mohla v druhém poločase dokonce senzačně zvítězit.

Vítězně naopak vstoupil do nové sezóny FC Janov, jehož hráči porazili v dalším dnešním utkání Udine na jeho hřišti 1:0 brankou střídajícího krajního beka Mesta z 81. minuty.

Ani na lavičce domácího celku nebyl talentovaný český útočník Matěj Vydra, který do italského mužstva v létě přestoupil z Baníku Ostrava.

V základní sestavě Janova nastoupily všechny zvučné letní posily: portugalský brankář Eduardo, v záloze jeho krajan Veloso a v obraně Brazilec Rafinha. Debutující útočník Toni musel kvůli zranění ze hřiště už v prvním poločase.