Kanonýr Lucarelli z Neapole si přetrhl křížové vazy v koleně

NEAPOL

Neapolský útočník Cristiano Lucarelli si v úvodním utkání Evropské ligy proti Utrechtu (0:0) přetrhl křížové vazy v levém koleně. V pondělí se bývalý nejlepší střelec italské ligy podrobí operaci a poté bude bez fotbalu čtyři až šest měsíců.

Cristiano Lucarelli

Lucarelli přišel do sicilského klubu před necelým měsícem na hostování z Parmy a dosud za Neapol odehrál jen pár minut. V italské lize nastoupil proti Fiorentině v poslední minutě a ve čtvrtečním duelu s Utrechtem přišel do hry v 76. minutě.

Čtyřiatřicetiletý útočník byl na vrcholu kariéry v letech 2003 až 2007, kdy v dresu Livorna nastřílel 92 gólů ve 146 zápasech. V sezóně 2004/2005 se s 24 zásahy stal nejlepším kanonýrem Serie A. Nastupoval i za Šachtar Doněck, FC Turín, Lecce, Valencii a Parmu.