Rubriky:

Itálie

Brankář AS Řím brečel bolestí, klub je na sestup

23. září 2010 08:23 - ŘÍM

V slzách bolesti musel dochytat brankář AS Řím Júlio Sérgio středeční ligový zápas v Brescii, který úřadující italští vicemistři prohráli 1:2. Šéfové týmu, jenž je po čtyřech kolech na sestupové pozici, z prohry viní rozhodčí a chystají protest.

Brazilský gólman Júlio Sérgio si poranil kotník v závěru duelu při zákroku, za nějž byl napomenut žlutou kartou. Po pětiminutovém ošetření musel v brance zůstat i na dlouhé nastavení, neboť římský kouč Claudio Ranieri už vyčerpal všechna střídání.

Gólman ve zbývajících minutách zjevně trpěl, televizní záběry ukázaly, že během hry opřený o tyč křičel a brečel bolestí. Podle agentury AP se nepotvrdily obavy ze zlomeniny, Sérgio má ovšem těžce poškozené vazy a bude chybět přibližně měsíc.

 Vedení týmu za vše viní rozhodčí

Brankářovým utrpením vyvrcholil další frustrující zápas pro AS Řím, jenž je se ziskem dvou bodů ze čtyř zápasů v tabulce třetí od konce. Vedení týmu z metropole si ovšem myslí, že středeční prohru způsobila nepřízeň rozhodčích. Ti údajně Římanům upřeli dva jasné pokutové kopy a naopak nespravedlivě nařídili penaltu za faul Philippa Mexese, jenž byl navíc vyloučen.

"Není to vztek, je to něco víc. Budeme požadovat, aby tihle rozhodčí byli suspendováni. Za 21 let ve fotbale jsem neviděl pět takových incidentů," uvedl v prohlášení sportovní ředitel AS Řím Daniel Prade.

Pokuty nakonec dostali hráči 

Místo rozhodčím ovšem vedení ligy po zápase rozdalo tresty Římanům. Mexes dostal třízápasový distanc a pokutu 10.000 eur za agresivní chování směrem k pomeznímu rozhodčímu a čtvrtému sudímu, jehož se dopustil z frustrace po svém vyloučení. Poloviční částku musí zaplatit jeho spoluhráč Simone Perrotta za to, že bouchal do dveří kabiny rozhodčích. Za urážku arbitrů navíc dostal Prade zákaz působení ve fotbale do konce září, tedy do příštího čtvrtka.

Mužstvo potácející se v krizi čeká v sobotním šlágru mistrovský Inter Milán a podle spekulací tisku je v případě dalšího neúspěchu vážně ohrožena pozice trenéra Ranieriho. Toho by údajně mohl nahradit bývalý reprezentační kouč Marcello Lippi.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..