Rubriky:

Itálie

Neapol se odvolala proti kontumaci zápasu s Juventusem

15. října 2020 11:39 - Neapol/Praha

Vedení fotbalistů Neapole se odvolalo proti kontumaci zápasu 3. kola italské ligy s Juventusem, ke kterému se kvůli nákaze koronavirem v týmu klub nedostavil. Disciplinární komise ve středu potrestala Neapol porážkou 0:3, navíc svěřencům trenéra Gennara Gattusa, kteří vyhráli obě úvodní ligová kola, odebrala bod.

 

Massimo Pinca, Reuters

"Vždycky jsme dodržovali všechna pravidla a nařízení. S důvěrou čekáme na výsledek našeho odvolání a věříme ve spravedlnost," napsali zástupci Neapole na Twitteru.

Disciplinární komise neuznala odkaz Neapole na zásah vyšší moci jako dostatečný důvod nedostavení se k zápasu. Klubu zakázaly odcestovat místní zdravotní úřady poté, co byli záložníci Piotr Zieliňski a Eljif Elmas pozitivně testováni na koronavirus.

Neapol prohrála s Juventusem kontumačně, a navíc přišla o bod

Utkání, které bylo na programu 4. října, ale nebylo odloženo. To by se podle pravidel ligy stalo tehdy, pokud by týmu kvůli nákaze koronavirem zbylo méně než 13 hráčů nebo pokud by se v klubu objevilo minimálně deset nakažených osob během jednoho týdne.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..